Манчестър Юнайтед изигра един от най-убедителните си мачове от началото на сезона и победи Тотнъм с 2:0.

"Червените дяволи" тотално надиграха гостите си от Северен Лондон, а показателни са 28-те удара, които домакините отправиха в мача. Със сигурност представяне, което контрастираше в положителен план от продукцията на Юнайтед в последните месеци.

Въпреки това първата част на този двубой завърши при нулево реми, но бързо след почивката Фред и Бруно Фернандеш донесоха успеха.

Освен силната игра на Юнайтед, акцент на вечерта при всички положения ще е Кристиано Роналдо, който остана на пейката и дори не се появи в игра, макар още в началото на втората част да бе пратен да загрява.

Обиден той явно реши да покаже мнението си за ситуацията, като не догледа мача, а няколко минути преди края му демонстративно се прибра в съблекланята. Настроението на португалеца видимо контрастираше от това на феновете из "Олд Трафорд".

Иначе победата прати Манчестър Юнайтед на петото място, на четири точки зад днешния му съперник Тотнъм и само на една зад четвъртия Челси, който направи грешна стъпка и завърши наравно 0:0 с Брентфорд.

На гребена на вълната продължи да е и Ливърпул, който след успеха над Манчестър Сити през уикенда, сега надви и Уест Хем с 1:0.

Голът за мърсисайдци вкара Дарвин Нунес с глава в началото на мача, а когато всички очакваха това да е началото на убедителна победа и празнична вечер на "Анфийлд", то Ливърпул трябваше да трепери за аванса си до самия край.

Мърсисайдци дори извадиха огромен късмет в края на първата част, когато Джаред Боуен изпусна дузпа и шанса да изравни резултата.