Нидерландия осъществи възможно най-сладкото отмъщение срещу Турция за загубата в Истанбул в първия кръг на световните квалификации. През март "лалетата" отстъпиха като гости с 2:4, но днес разбиха южните ни съседи с 6:1 на "Йохан Кройф Арена" в Амстердам и са начело на група "G" с равен актив с Норвегия - по 13 точки след 6 изиграни мача.

И двата тима имат по 4 победи, 1 загуба и 1 равен, но нидерландците са с убийствена голова разлика от +16 (22:6).

Лятното попълнение на Барселона Мемфис Депай бе в основата на триумфа в оранжево. Крилото затвърди отличната си форма, демонстрирана с екипа на испанците, като днес заби три гола в турската врата, но не спря дотам и направи и асистенция. Мемфис асистира на Дави Клаасен още в първата минута, като след това ролите се размениха и Клаасен даде голов пас на Депай в 16-ата. Седем минути преди почивката отново Мемфис направи 3:0, а малко след това турците останаха с човек по-малко след изгонването на Чаглар Союнджу.

Домакините не се спряха и Мемфис пак отбеляза - 4:0 в 54-ата минута, а след това голове ина Гуус Тил и Дониел Мален, съответно в 80-ата и 90-ата минута, направиха преднината на Нидерландия 6:0. Ченгиз Юндер отбеляза единственото попадение за гостите във втората минута на продължението.

Босна и Херцеговина с Ивайло Петев начело продължава да няма победа в група "D", след като днес се издъни в самия край срещу Казахстан. Босненците трябваше да наваксват гол пасив - Исламбек Куат откри за гостите в 52-ата минута, но балканците стигнаха до обрат след гол и асистенция на Миралем Пянич. Доскорошният халф на Барселона вкара дузпа четвърт час преди края, а в 86-ата минута асистира на Лука Менало за 2:1. В петата минута на добавеното време обаче Бактьор Зайнутдинов донесе точката на казахстанските национали.

Двата тима са на дъното на класирането с по три токи докато лидерът Франция надви Финландия с 2:0 с два гола на Антоан Гризман и така вече има седем точки аванс пред днешния си съперник на върха на таблицата.

Останалите резултати:

Група А: Азербайджан - Португалия 0:3, Ирландия - Сърбия 1:1

Група F: Австрия - Шотландия 0:1, Дания - Израел 5:0, Фарьорски острови - Молдова 2:1

Група G: Черна гора - Латвия 0:0, Норвегия - Гибралтар 5:1

Група H: Хърватия - Словения 3:0, Русия - Малта 2:0, Словакия - Кипър 2:0