Страхотен гол на резервата Мартин Сораков в добавеното време донесе точка на младежите на България срещу Косово - 1:1.

Нападателят на Славия нанесе удар от 20-ина метра плътно по земята и намери мрежата, за да изравни резултата.

Гостите откриха в европейската квалификация още в 8-ата минута, след като шут на техен играч срещна ръката на Никола Илиев и реферът отсъди дузпа. От 11 метра вкара Ардит Тахири и тотално обърка плановете на тима на Александър Димитров.

Селекционерът на младежите реши да пусне на вратата Дамян Христов, който замести Пламен Андреев. Титулярят на тима изживява тежък момент и е подложен на куп критики заради грешки в клубния отбор Левски, но и груба такава срещу Германия в предишния квалификационен мач на младежите (2:3).

Първото полувреме мина тягостно, като българите трудно намираха път към голови положения. Гостите направиха няколко бързи контраатаки, но също не бяха близо до второ попадение.

След 70-ата минута България натисна, а червеният картон на Анди Хочи в 82-рата минута съвсем вдигна нашите на щурм.

Добавеното време бе 11 минути, а още във втората Сораков намери път към гола и на стадиона, където е израснал като юноша на Славия - "Александър Шаламанов", вкара попадението с цена на точка.

Тя може и да е важна, но може да се окаже, че двете днес, които изпуснахме, са всъщност с по-голяма цена.

Защото България до 21 години остава с актив от общо 5, спечелени в 4 изиграни мача. Германия и Полша имат по 6 от два мача, Косово е с 4 от 4 срещи.

Класират се първите два тима (победителят директно, вторият - в плейоф), а при такива мощни тимове в групата като поляците и германците, ремита с косоварите и Естония (1:1 в дебютния ни мач), не са никак добра идея.