Девет дни след най-големия триумф в историята си - победата над Бока Хуниорс във финала за Копа Либертадорес, Ривер Плейт преживя неочаквано разочарование.

Аржентинският гранд изхвърча от Световното клубно първенство, губейки на полуфинал от Ал-Аин след изпълнение на дузпи.

Редовното време завърши 2:2, а при изпълнението на наказателните удари, шампионът на Обединените арабски емирства спечелиха с 5:4.

Така Ал-Аин се класира на финал, където най-вероятно ще си осигури паметен сблъсък срещу Реал (Мадрид). Стига испанци да спечелят полуфинала си утре срещу японския Капима Антлърс.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

Мачът започна шокиращо, с ранен гол на Ал-Аин, който участваше на турнира като домакин, не като шампион на континента си, както другите 6 тима в надпреварата.

Отбеляза го шведският национал Маркус Берг.

Аржентинският гранд обаче отговори по най-добрия начин. Два бързи гола на Рафаел Сантош Боре до 16-ата минута зарадваха хилядите фенове на тима, пропътували разстоянието на Арабския полуостров.

Ал-Аин не се предаваше, като в началото на втората част бразилецът Кайо изравни.

До края аржентинците се хвърлиха в търсене на победата, но пропуснаха няколко добри шанса, най-добрият от дузпа, изтърва я Гонсало Мартинес.

Така след 120 минути игра, мястото на финала трябваше да се определя след дузпи. 9 точни изпълнения, докато не дойде ред на аржентинския национал Енцо Перес, чийто удар бе спасен от вратаря.