Въпреки това на теория Цветана Пиронкова и Григор Димитров все още могат да попаднат в битката за титлата на първенството за смесени двойки на ITF в Пърт, Австралия. Шампионката от Уимбълдън Петра Квитова и съотборникът й Томаш Бердих победиха в мачовете си на сингъл, без загубен сет, съответно срещу Бетани Матек-Сандс и Марди Фиш.

Квитова се наложи с 6-2, 6-1, а Бердих би с 6-3, 6-3. Чехия продължава да е фаворит за класиране на финала, докато шансовете на България и Дания остават, а САЩ е с две загуби дотук, съобщава Гонг.