Двете попадения за английския шампион реализираха Ашли Йънг и Хавиер Ернандес. Българският нападател Димитър Бербатов не пътува с тима за Холандия, а причината, която изтъкна Сър Алекс Фъргюсън, е контузия. Според статистиката, футболистите на шотландеца са играли за последно във втория по значимост европейски турнир преди 15 години - Купата на УЕФА през сезон 1995/96. Тогава Манчестър Юнайтед участва на 1/32-финал и претърпява поражение Ротор след 0:0 в първия мач и 2:2 във втория.

През първото полувреме Аякс имаше чудесна възможност да открие резултата. В 32-та минута Давид де Хеа спаси своя тим след мощен удар отдалеч на Сием де Йонг. Но през второто полувреме "червените дяволи" категорично надиграха своя съперник. В 59-та минута на срещата, Нани центрира отдясно в наказателното поле, Ашли Йънг овладя топката и по земя я прати в мрежата на холандците.

Крайното 2:0 оформи Хавиер Ернандес, който след двойно подаване с Уейн Рууни, реализира. До края на мача Юнайтед успя да задържи двата си гола аванс и спечели срещата на "Амстердам Арена", предаде Гонг.