Новак Джокович е на полуфинал на олимпийския турнир по тенис, след като безжалостно стъпка надеждата на домакините Кей Нишикори с 6:2, 6:0.

Сръбският номер едно в тениса отпусна два гейма на съперника, като във втория сет мина направо на шеста скорост и изглеждаше напълно безгрешен. Всички приключи за час и 12 минути.

Нишикори вероятно проклина жребия, който можеше да го изправи срещу невероятно силно играещия от месеци Ноле поне на полуфинал и така да търси медал от домакинските игри.

Вместо това Джокера записа 22-ра поредна победа, като само две стъпки го делят от златото на Олимпиада, което липсва в иначе изключителната визитка.

И ако се случи, надеждата за Златен голям шлем е жива преди четвъртия за годината турнир от Големия шлем - US Open. Другите три титли за 2021-ва вече са сака на Ноле.

На полуфинал го чака победителят от мача на Александър Зверев и Жереми Шарди, който е по-късно днес.

Другата двойка по пътя към финала е ясна. Карен Хачанов ще представлява там руския отбор след 7:6, 5:6, 6:3 над французина Юго Умбер.

Но там намя да срещне сънародника си Даниил Медведев, който бе победен с 2:6, 6:7 от Пабло Карено Буста (Испания).