Григор Димитров поведе със сет срещу Себастиан Корда, но прибра ракетата в сака, без да е довършил работата от осминафиналите на турнира във Вашингтон.

Дъжд спря мача при 6:4, 0:0 и 40-40 в полза на българина срещу американеца, който и без това се забави ужасно много и започна след полунощ наше време.

Така днес първата ни ракета първо трябва да се настрои за завършване на започнатото, а след това - да излезе и срещу Микаел Имер от Швеция, който е следващият съперник на четвъртфинал.

В събота вечерта и неделя сутринта е ред на полуфиналите, а в неделя срещу понеделник е финалът във Вашингтон. Време за отлагане на двубои в дните след това няма, от 8 август стартира Мастърс надпреварата в Монреал, където ще играят няколко от фаворитите, представящи се на Citi Open в столицата на Щатите.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ МАЧА И ДРУГИТЕ ИНТЕРЕСНИ ДВУБОИ ВЪВ ВАШИНГТОН>>>

Срещата на Григор със сина на Петер Корда се забави заради два трисетови и продължили сякаш безкрайно мачове преди него. Допълнително прогнозата сочеше дъжд, организаторите допуснаха и още протяжни минути на очакване, а двамата тенисисти видимо бяха изнервени и това се отрази в началото на двубоя.

И все пак - около 3:00 часа българско време, първият сервис се изпълни и мачът започна.

Първата ракета на България нанесе моментален удар с пробив в откриващия гейм, а при 3:2 имаше най-трудното свое подаване, като спаси три брейкбола, за да остане на пътя към победата в сета.

Тя дойде закономерно с 6:4, започна и втората част, Корда сервираше и при 40-40 и доста затруднено за младия американец положение, около 3:50 часа наше време, дъждът каза "стига толкова".

В петък вечер ще е доиграването, което ще започне вероятно около 20:30-21 часа (втори мач на корт Грандстанд след среща при жените).

При победа, Григор се изправя в последен двубой на Централния корт (рано сутринта в събота) срещу шведа Микаел Имер (№115 в ранглистата), елиминирал с 6:3, 6:7, 6:4 Емил Руусувуори (Финландия).

Това не бе и единственият прекъснат мач от нощта. Ник Кирьос водеше със сет и 2:1 срещу Райли Опелка, когато се намеси дъждът. А Ботик ван де Зансхулп и Франсис Тиафо тъкмо се готвеха да започнат третия сет след 6:4, 2:6, когато се наложи да съберат багажа от корта. И така целият график на турнира се обърка.