Новак Джокович записа впечатляваща победа на старта на тазгодишния "Ролан Гарос".

Сърбинът победи световния №134 Рожерио Дутра Силва от Бразилия с 3:0 (6:3, 6:4, 6:4) след два часа и шест минути игра.

Ноле загуби по веднъж подаването си във всеки сет, но бе убедителен при ретурите и без проблем затвори мача без излишни затруднения.

В следващия кръг очаква победителя от двубоя между квалификанта Хауме Мунар и Давид Ферер.

Доминик Тийм също бе убедителен в първия си мач от надпреварата. Австрийският талант се справи без проблеми с беларусина Иля Ивашка, който е №119 в света.

Тийм триумфира след 6:2, 6:4, 6:1 за час и 46 минути. В следващия кръг ще играе с много труден съперника - гърка Стефанос Циципас.

Двамата се срещнаха на четвъртфиналите в Барселона и Циципас триумфира след впечатляваща победа в два сета.

В друг мач от турнира Маркос Багдатис (Кипър) се отказа заради контузия срещу колумбиеца Сантяго Джиралдо.

Роберто Баутиста-Агут (Испания) победи с 3:2 сета узбека Денис Истомин.