Роджър Федерер и Рафаел Надал постигнаха вторите си победи за деня на Мастърса в Рим, след като вчерашните мачове бяха отложени.

След победата в два сета над Жоао Соуса, швейцарецът няколко часа по късно победи и Борна Чорич, но изключително трудно - 2:6, 6:4, 7:6(7) в мач, който продължи два часа и 33 минути.

Маестрото спаси два мачбола в решителния тайбрек на третия сет и на свой ред с втората възможност затвори мача.

Чорич, който победи швейцареца на два пъти през миналата година, отново се оказа криптонита за най-великия тенисист, но този път късметът му изневери в ключовия момент.

На четвъртфиналите Федерер ще играе с победителя от мача между Стефанос Циципас и Фабио Фонини.

Рафа Надал също постигна втората си победа за деня. След като отнесе Жереми Жарди, повтори упражнението и с Николоз Басилашвили, само че този път размени сетовете - 6:1, 6:0.

В двата си мача Рафа даде общо два гейма и само по една възможност за пробив на двамата съперници.

На четвъртфиналите Матадора ще се изправи срещу добрия си познайник Фернандо Вердаско.

Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) - Каспър Рууд (Норвегия) 6:4, 6:4

Четвъртфиналите: Джокович/Колшрайбер - Дел Потро, Шварцман - Нишикори, Циципас/Фонини - Федерер, Вердаско - Надал