EPA/БГНЕС
Бразилия потрепери, но надви Колумбия
Бразилия победи Колумбия с 2:1 в 1/4-финална среща на Мондиал 2014.
Двубоят започна с ранен гол още в 7-ата минута, когато Тиаго Силва бе оставен непокрит в наказателното поле и той засече центриране от корнер на Неймар за радост на повечето фенове на "Ещадио Кастелао" във Форталеза.
Вижте снимки от мача>>>
В 11-ата минута Колумбия бе близо до изравнителното попадение, след като Хуан Куадрадо пробва силен удар от 19 метра, но топката профуча покрай гредата. В 20-ата минута Хълк пробва късмета си, но Давид Оспина спаси вратата си от нов гол.
Последваха още няколко интересни атаки пред двете врати, а след това двата тима просто доиграха първото полувреме. След почивката бразилците се прибраха в по-задни позиции и Колумбия бе по-инициативният отбор, но трудно стигаше до голови положения, информира БГНЕС.
В 69-ата минута Давид Луис се разписа за 2:0. Централният защитник стори това от фаул с великолепен удар от 30 метра, който не бе отразен от Давид Оспина.
Десет минути по-късно гостите успяха да намалят, след като Хамес Родригес бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Жулио Сезар в наказателното поле.
В края на мача Неймар получи травма и бе сменен принудително, като все още не е ясна колко сериозна е травмата на звездата на бразилците.
В добавеното време Колумбия бе близо до изравнителен гол, но домакините успяха да устискат победата си и по този начин се класират на полуфинал.