След равностойно първо полувреме баскетболистките на Георги Божков решиха мача в третата част. В 18-та минута домакините водеха с 35:43, но след това шампионките излязоха напред в резултата с 14 точки - 61:47 и до края нямаха проблеми. Дунав е на второ място в класирането на две точки зад лидера Нефтохимик 2010 (Бургас). За Берое това бе пето поредно поражение.

Пет баскетболистки на тима от Русе завършиха двуцифрен точков актив, като с 23 точки и 19 борби се отличи Аманда Джонсън. 16 точки вкара Кристина Сантяго, а с по 13 точки записаха Цветомира Шаренкапова и Мерике Андерсон.

За Берое Радостина Димитрова се отчете с 22 точки и 7 борби. 15 точки добави Биляна Савич, а 14 точки - Ралица Нанева. В оспорван двубой Хасково 2012 се наложи над гостуващия Монтана 2003 със 78:75 (24:17, 18:15, 18:23, 18:20) точки.

Домакините водеха през цялата среща, а гостенките се опитаха да стигнат до обрат в последните минути, но не успяха. За Хасково се отличиха Амра Мехмедич с 23 точки, Биляна Турчинович с 19 точки, Зорница Найденова с 15 точки и Алма Ковачевич с 10 точки и 10 борби, предаде БТА.

За Монтана най-полезни бяха Милена Томова с 30 точки и 10 борби и Катя Кордова с 19 точки и 6 борби.