През второто полувреме ботевградчани имаха преднина и успяха да удържат важния си успех. Първото полувреме в Самоков премина в борба за надмощие, като през всичките му 20 минути разликата само веднъж стана 5 точки и не премина тази граница.

Балкан имаше точка преднина след него. След подновяването на играта гостите успяха да задържат малка разлика от 4-5 точки, а малко преди края на третата част тя стана двуцифрена за първи път в срещата.

Балкан имаше малко предимство в борбата под коша и в процента за стрелба. Урош Петрович записа дабъл дабъл от 17 точки и 11 борби за победителите, информира Гонг.

По 15 вкараха Иван Лилов и Йордан Бозов. За домакините Тери Смит завърши с 20 точки, а с 15 точки и 7 борби се отчете Христо Захариев.