След изиграването на двата пълни етапа от женската баскетболна лига на страната (остават още толкова от редовния сезон) стана ясно класирането и разпределението на отборите за жребия за Купата на България. Отборът на Нефтохимик 2010 Бургас оглавява временното класиране на шампионата и по тази причина ще почива на четвъртфиналите от турнира за Купата на страната. Останалите 6 тима се разделят на две урни по три състава спрямо тяхното класиране и чакат жребия за разбиране на съперниците си в елиминациите преди Финалната четворка. Ще се оформят три двойки срещи, които ще определят останалите три тима за Файнъл 4. Те ще играят на разменено домакинство като отборите, заели по-предно място в класирането до момента ще бъдат домакини във вторите срещи от тях. В първата урна ще бъдат отборите на Левски, Дунав 8806 и Монтана 2003. Тоест, тези три състава не могат да бъдат изтеглени за съперници един на друг на етап четвъртфинали. В другата урна са Берое Стара Загора, Хасково 2012 и Рилски спортист. Четвъртфиналите ще се играят на разменено гостуване на 13-и и 17-и февруари. Финалната четворка ще се проведе в избран от БФБ град в периода 23-24 февруари. В първия ден от този двудневен турнир ще се играят полуфиналите, които ще определят финалистите. Те от своя страна ще играят на следващия ден в спор за тазгодишното издание на Купата на България.