Нощ на мачове с впечатляваща резултатност отбеляза НБА, като драми решиха сблъсъците в Детройт и, особено, във Вашингтон.

Това бе и един от двубоите на сезона досега с неговия страхотен сценарий.

Домакините от Вашингтон Уизърдс водеха с 12 точки на полувремето срещу Чикаго, но Булс се върна в мача и в заключителните 4 минути резултатът вървеше точка за точка. Зак Лавийн стреля от тройката и даде аванс на "биковете", но Кайл Кузма върна шута само 3 секунди преди края - 2 точки в повече за Вашингтон.

Тогава се намеси ДеМар ДеРозан, който от ъгъла на игрището, през гора от ръце изстреля невероятен шут за три точки, който даде победата на Чикаго със сирената - 120:119.

И още по-впечатляващото е, че същият играч направи нещо подобно денонощие по-рано срещу Индиана - пак тройка със сирената за победата на своите.

ДеРозан завърши с 28 точки, Лавийн вкара 35, а Никола Вучевич добави 22 за успеха. Кузма (29) и Брадли Бийл (27) бяха лидерите на домакините.

Останалите резултати:

Милуоки - Ню Орлиънс 136:113 (Янис с 35 точки, 16 борби и 10 асистенции, трипъл дабъл)

Бруклин - ЛА Клипърс 116:120 (Хардън 34 т., Дюрант 28 т. за загубилите, Ерик Бледсоу с 27 за победителите)

Детройт - Сан Антонио 117:116

Хюстън - Денвър 111:124 (Йокич с 24 т. и 11 борби за успеха)

Юта - Голдън Стейт 116:123 (Къри с 28 т., Уигинс с 25 за победата).

Нито един тим от игралите тази нощ не вкара по-малко от 110 точки, което е внушително постижение дори за лигата на извънземните.