Чудесна контраатака на "Ботев" завърши с удар на Кортзорг, който отново премина много близо до гредата на "ЩУтгарт".

Невероятен малшанс за "Ботев". Удар на Спрокле от малък ъгъл премина много близо до страничната греда на Улрайх.

ГООООЛЛЛЛ ЗА "БОТЕВ"!!!!!! Влезлият като смяна Валери Домовчийски изравнява резултата в 73-ата минута. Ромарио Кортзорг стреля мощно от границата на наказателното поле, вратарят на "ЩУтгарт" отрази удара, но топката попадна в Домовчийски, който останал почти на празна врата не сбърка.

Ново опасно положение пред вратата на "Ботев", но този път топката премина встрани от вратата на пловдивчани.

"Щутгарт" открива резултата след центриране от статично положение Ибишевич успя да се извиси над защитата на "Ботев" и вкара топката в мрежата на Стаховяк - 0:1 за "Щутгарт".

Второто полувреме започва със сериозен натиск на домакините. Германския отбор си изкара два бързи жълти картона.

Съдията даде начало на второто полувреме на мача "Ботев Пд" - "Щутгарт" от третия предварителен кръг на Лига Европа.

Отборите на "Ботев" и "Щутгарт" се оттеглят на почивка при резултат 0:0.

Страхотен шанс се откри пред Тодор Неделев, който стреля, но вратарят на германския тим се намеси и изби топката в корнер, който не доведе до нищо интересно.

"Ботев" се опитва да упражни преса на "Щутгарт", но немския отбор е много добре подреден и не открива почти никакви свободни пространства.

В първите 10 минути двата отбора разиграват топката в центъра на терена и търсят пролуки в съперниковата защита.

Реферът даде начало на двубоя от третия предварителен кръг на Лига Европа.

В 20:30 часа "Ботев" (Пловдив) излиза срещу "Щутгарт" в Бургас в първа среща от третия предварителен кръг на Лига Европа.

”Ботев Пд” мечтае приказката да продължи

"БОТЕВ" (ПД): Стаховяк, Христов, Грънчаров, Спрокел, В. Минев, Галчев, Иршак, Огнянов, Ромарио, Неделев, Анисе

"ЩУТГАРТ": Улрайх, Швааб, Ташчъ, Рюдигер, Рауш, Бока, Лайтнер, Траоре, Тунай Торун, Вернер, Ибишевич