След нулево равенство в първия двубой на стадион “Дженарали” в чешката столица, днес възпитаниците на Кени Далглиш стигнаха до победата с 1:0. В герой за “червените” се превърна холандецът Дирк Каут, който вкара единствения гол в 86-ата минута на срещата.

Това бе първа победа за легендарния Кени Далглиш като мениджър на мърсисайдци в европейските клубни турнири.

През първото полувреме двата тима предложиха равностойна игра, въпреки че домакините имаха няколко добри положения още в първите минути.

Футболистите на Ливърпул също имаха и основателни претенции за дузпа при една от първите си атаки, когато бранител на гостите игра с ръка в наказателното поле, но сръбският рефер на мача Милорад Мажич не склони да посочи бялата точка.

През втората част “червените” упражниха тотален натиск и създадоха редица положения пред вратата на своите гости. Твърде хаотичните действия в нападение и твърде разконцентрираната игра на Давид Нгог, който получи един от редките си шансове за изява под ръководството на Далглиш, запазиха резултата нулев до 86-ата минута.

Именно тогава домакините стигнаха до поредния си корнер пред вратата на Спарта. Раул Мейрелеш центрира в малкото наказателно поле, където Каут с глава вкара за 1:0.

В оставащите минути до края Ливърпул имаше още две прекрасни възможности за нов гол, но в крайна сметка гостите удържаха и не допуснаха попадение.

В следващия кръг мърсисайдци ще се изправят срещу победителя от двойката Спортинг Брага - Левх Познан. След първия мач поляците имат минимална преднина от един гол, информира Гонг.