Лудогорец допусна първата си загуба от началото на сезона в българския футболен шампионат.

Славия надви 10-кратният шампион с 1:0 в Овча Купел и сложи край на победната му серия от пет поредни мача.

Тони Тасев вкара единственото попадение в мача в 48-ата минута, а в 59-ата Мартин Георгиев бе изгонен с червен картон. Въпреки числения дефицит, отборът на Златомир Загорчич успя да съхрани победата.

Така се изкачи до втората позиция със 17 точки, колкото има и лидерът Ботев (Пловдив). Лудогорец остава трети с 15, но и два изиграни мача по-малко.

Първият шанс за гол се откри пред отбора на Славия. Младият нападател на "белите" Мартин Сораков стреля, а след рикошет в крака на Жосуе Са топката премина много близо до страничния стълб.

Лудогорец успя да натисне след 20-ата минута и да се задържи в половината на домакините. В тези минути капитанът на Славия Андреа Христов предотврати положение пред вратата си със самоотвержен шпагат.

В 37-ата минута Пиерос Сотириу от шампионите успя да се измъкне зад защитата, но затвори ъгъла си и ударът му бе избит от вратаря Светослав Вуцов. В 39-ата минута се стигна и до най-големия пропуск за "орлите" - Елвис Ману буквално от 3 метра успя да не уцели вратата и отправи много разочароващ шут.

Втората част започна със смяна за Славия, като Радослав Кирилов влезе на мястото на статичния Кристиян Добрев. Това веднага даде резултат и в 49-ата минута Тони Тасев вкара изключителен гол. Той напредна отдясно и отправи мощен диагонален изстрел по въздуха, като топката се оплете в десния ъгъл на вратаря Серджио Падт.

Малко след това Лудогорец бе близо до изравняване, след като Текпетей насочи опасно топката с глава в малкото наказателно поле, но Вуцов изпревари Сотириу.

Задачата на "белите" стана много трудна, след като Мартин Георгиев получи директен червен картон за груб фаул срещу Текпетей. Първоначално съдията Ивайло Стоянов му вдигна жълт картон, но след като преразгледа ситуацията на ВАР реши, че младият защитник трябва да бъде изгонен.

В 63-ата минута Стефан Баджи центрира отдясно, а Сотириу стреля технично с глава, като топката като по чудо не попадна във вратата на Вуцов.

В 78-ата минута "белите" едва не стигнаха и до втори гол. Тогава при бърза контраатака трима футболисти на Славия излязоха сами срещу Сисиньо. Ради Кирилов влезе навътре в наказателното поле и стреля в напречната греда, а при добавката ударът на Питър Макрилос бе париран от вратаря Падт.

В 83-ата минута младият Сораков стреля силно в близкия ъгъл, но вратарят Падт успя да избие с една ръка в корнер. Веднага след това Текпетей опита да изненада Вуцов със силен шут по земя, вратарят на "белите" внимаваше и изби топката в ъглов удар.

В самия край на мача 17-годишният нападател Борис Димитров направи дебют за Славия, но вече има мачове в елита с отбора на Дунав.

"Стана късно, а утре някои наши играчи са на училище", пошегува се след страхотната победа Златомир Загорчич, треньорът на "белите". Визираше половин дузина футболисти в тийнейджърска възраст, които взеха участие за отбора му.