Барселона постигна класически успех с 3:0 в гостуването си на големия съперник Реал Мадрид в полуфинален сблъсък за Купата на Краля.

Така с общ резултат 4:1, каталунците успяха да се класират за своя шести пореден финал в турнира, докато Реал не е бил част от двубоя за трофея от 2014 г.

Мачът пък бе втори пореден с резултат 3:0 за Барса на "Сантяго Бернабеу" и пети пореден, в който каталунците не губят в Ел Класико.

Големият герой за гостите този път не се казваше Лионел Меси, а Луис Суарес.

Уругваецът вкара два гола, бе замесен и в третия, а Барса демонстрира убийствена ефективност, постигайки класическа победа с 2 точни удара за целия мач.

Снимка: АР/БТА

Странно или не на фона на крайния резултат, през първите 70 минути от мача Реал бе далеч по-активният и опасен тим на терена.

"Кралският" клуб застрашаваше вратата на Барселона главно чрез страхотните пробиви на бразилеца Винисиус, който продължава да демонстрира, че го чака невероятно бъдеще във футбола.

Той създаде няколко страхотни положения, но удари или минаваха встрани от вратата, или бяха спасявани от страхотния Марк-Андре Тер Щеген на вратата.

Немският страж спаси удари на Бензема и Вазкес, а Винисиус на няколко пъти не уцели вратата.

Така се стигна до 50-ата минута, когато Барселона успя да открие с първия си точен удар в мача.

Дембеле пусна отличен пас към Суарес, който насочи топката за 0:1.

20 минути по-късно, Барселона организира страхотна контраатака, Дембеле получи пас по крилото и отправи прострелно центриране, след което Рафаел Варан прати топката във вратата си.

Дири и да не беше сторил това, зад него дебнеше Луис Суарес, който несъмнено щеше да свърши работата си.

Вторият гол обезвери домакините и в следващата атака Каземиро препъна Суарес и съдията отсъди дузпа.

Потърпевшият застана зад топката и с втория точен удар за Барса, оформи класическата преднина.

Двата тима се изправят отново на "Сантяго Бернабеу" през уикенда, този път в първенството, където Барселона има комфортна преднина от 9 точки.

Снимка: Getty images/ Guliver photos