Челси взе изключително важна победа в борбата за топ 4, справяйки се с гостуващия Тотнъм - 2:0 в 28-ия кръг на Висшата лига.

Дербито бе белязано от решението на Маурисио Сари да остави титулярния вратар Кепа на пейката, след като испанецът скандализира с поведението си по време на финала за Купата на лигата срещу Манчестър Сити. Големият мач мина само с един точен удар - първото попадение на "сините".

На вратата застана резервният страж Вили Кабайеро, който се справи перфектно и имаше своя роля за успеха. Главната причина за поражението на "шпорите" обаче е грешките им в отбрана, които доведоха до двете попадения - едното с автор Педро, а другото автогол на Кийрън Трипиър в самия край. Хората на Почетино за първи път от 2013-а не отправиха точен удар.

Всичко по-интересно през първата част бяха две греди. В шестата минута удар на Гонсало Игуаин от воле срещна страничната. В края на първата част "шпорите" също се отчетоха, но с горна след страховит шут отдалеч на Хари Уинкс.

Челси стигна до своя гол в 57-та минута. Педро промуши топката между краката на Юго Лорис след слаба защита на Тоби Алдервейрелд.

Шансът за изравняване на Тотнъм се откри в 65-та минута пред Хари Кейн, но той не успя да се възползва от добро центриране на Бен Дейвис.

В 84-та минута Трипиър си вкара комичен автогол, след като не се разбра с вратаря Лорис. Световният шампион тръгна да излиза за една топка, а полуфиналистът от Мондиала му подаде. Хвана го в крачка и топката спокойно се озова във вратата за 2:0.

Така Тотнъм записа втора поредна загуба и остава трети с 60 точки. Челси запазва шестата си позиция с актив от 53 пункта.