Байерн Мюнхен записа много трудна победа с 2:1 като гост на Локомотив (Москва) в среща от груповата фаза на Шампионска лига.

Баварците могат да се чувстват късметлии, тъй като повеждаха на два пъти, но при 1:1 през второто полувреме съперникът им изпусна много изгодни ситуации да поведе в резултата.

Все пак отборът на Ханзи Флик продължава впечатляващата си серия с 13 поредни победи в Шампионска лига, макар че днес представянето далеч не бе звездно като в последните няколко мача на тима. С успеха си шампионите на Германия събират пълен актив от шест точки и повеждат убедително в групата, в която са още Атлетико (Мадрид) и Залцбург.

Байерн поведе в 13-ата минута със страхотна комбинация. Корентен Толисо пусна техничен пас към Бенжамер Павар, който отклони с едно докосване към Леон Горецка. Последният реализира от близо с глава.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

До края на полувремето Байерн доминираше, но не стигна до нови попадения. В началото на втората част Джошуа Кимих по чудо не вкара, след като ударът му от почти нулева дистанция беше блокиран от Райкович пред гол линията.

В 64-ата минута баварците получиха право да изпълнят дузпа заради нарушение на Даниил Куликов срещу Левандовски, но след разглеждане с ВАР бе отсъдена засада в хода на атаката.

Малко след това и Кингсли Коман се отчете с пропуск. Той дойде след двойно подаване с Джошуа Кимих и удар, който мина на сантиметри от страничната греда.

В ответната атака в 70-ата минута Локомотив изравни. Зе Луис бе изведен на десния фланг и центрира остро към Миранчук, който стреля с левия крак по земя и не остави шанс на Нойер - 1:1.

В 77-ата минути московчани бяха много близо до това да направят пълен обрат. В ситуация двама срещу един Зе Луис взе грешното решение да стреля и ударът му мина покрай вратата. Ако беше подал, това щеше да е сигурен гол.

Така баварците наказаха своя съперник в 80-ата минута. Хави Мартинес пусна силен пас към Кимих, който пое топката добре и стреля от воле. Кълбото по земя навести мрежата на Гилерме. До края на срещата домакините имаха още няколко остри атаки и удари, но не затрудниха Нойер.

В другия ранен мач тази вечер Шахтьор Донецк и Интер завършиха наравно 0:0 в Киев, като акцентът тук бе, че срещата бе ръководена от българска бригада с главен съдия Георги Кабаков.

И двата тима имаха шансове да стигнат до успеха, но Интер направи по-големите пропуски и пропусна да запише първи успех в групите. Шахтьор продължава с позитивното си представяне и вече има 4 точки, след като преди седмица сензационно победи Реал (Мадрид). Интер е с две точки, като преди шест дни завърши наравно с Борусия Мьонхенгладбах.

Снимка: AP/БТА

В 16-ата минута Интер бе много близо да открие. Ромелу Лукаку видя как негов удар е спасен от вратаря, но получи нов шанс и подаде към Николо Барела, който пък от дистанция нацели напречната греда със силен шут. В следващата атака шут на халфа беше спасен от вратаря Анатоли Трубин.

В 42-ата минута Лукаку стреля от пряк свободен удар и стража изби топката, която след това срещна гредата зад него. Шахтьор имаше късмет в това полувреме, но и много класен страж.

През втората част "нерадзурите" имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена от Кабаков.