Байерн изпусна добра възможност да пречупи психологически конкурент №1 за титлата в Германия - РБ Лайпциг. Дербито в Мюнхен завърши 0:0, като е спорно кой може да съжалява повече

Домакините имаха превъзходство през първото полувреме, но след това гостите изпуснаха два златни шанса.

Особено чисто бе положението на Тимо Вернер и националният нападател на Германия вероятно няма да спи тази нощ, задавайки си въпроса как не уцели вратата на Байерн от 7-8 метра, оставен напълно сам.

В средата на второто полувреме бе отсъдена дузпа за Байерн и Роберт Левандовски взе топката, за да я изпълни. Съдиите от стаичката за ВАР обаче внесоха справедливост - при паса към поляка, преди да бъде фаулиран, той бе в засада.

На върха Байерн води с 43 точки, а Лайпциг е втори с 42. Трети с 39 т. е Борусия Дортмунд, а четвъртият Борусия Мьонхенгладбах е със същия актив, но и мач по-малко.

Днес той трябваше да бъде изигран, но срещата с Кьолн у дома бе отложена заради ужасното време в някои Северни и Западни части на континента.

Петият Леверкузен също е близо - 37 точки, а Шалке има 35. Първите шест тима в класирането на Бундеслигата са събрани в 8 точки разлика.