Ужасяващите месеци за футболния "Левски" продължават, след като клубът завърши на четвъртото място и няма да играе в европейските клубни турнири.

"Сините" допуснаха пореден обрат у дома и загубиха с 1:2 от Локомотив (Пловдив), което коства на тима третото място в класирането.

То бе заето от отбора на Славия, който по същото време изненадващо победи шампиона Лудогорец с 3:1.

В третия мач за вечерта ЦСКА разгроми Берое с 5:0 и за четвърта поредна година ще завърши на втората позиция.

Така "червените" ще играят директно в Лига Европа, квота за турнира вече си бе осигурил и носителят на Купата Локомотив (Пловдив), а за Славия предстои бараж срещу пловдивския Ботев.

За да постигне целта си, раздираният от проблеми "Левски" се нуждаеше от победа, като всичко започна чудесно за "сините".

Още в 5-ата минута на мача изненадващият титуляр Насиру Мохамед бе изведен от Станислав Костов и откри резултата.

Снимка: Bulphoto

Присъствието и на двамата на терена от първата минута бе изненадващо, но и временният треньор Георги Тодоров нямаше особен изобр, защото на скамейката си имаше едва трима полеви играчи.

Малко след гола на Насиру Мохамед и на стадиона в квартал Овча Купел, Славия успя да открие, след като младата звезда на тима Филип Кръстев се разписа. "Белите" доста изненадващо стигнаха и до втори гол чрез Христо Попадийн, а Лудогорец пък остана с човек по-малко заради глупост на Сисиньо, който удари без топка съперник.

Изглеждаше, че сензацията ще е факт и Лудогорец няма да завърши сезона непобеден. Всъщност очертаващата се загуба щеше да е първа за разградчани в първенството от април 2019-а.

Този развой обаче не притесняваше Левски, защото "сините" също водеха в резултата и бяха с точка пред Славия.

Това обаче се промени в 33-ата минута, когато "синият" вратар Георги Георгиев допусна ужасна грешка и увисна при корнер. Зад него дебнеше Доминик Малонга, който изравни.

Голът със сигурност донесе повече радост на Славия, отколкото на Локомотив, защото "белите" изпревариха Левски в класирането.

Естествено, "сините" опитваха да променят ситуацията. Още при 1:0 Станислав Костов уцели греда, а след това играчите на тима направиха няколко пропуска.

В края на полувремето пък страхотен гол на Радослав Кирилов даде класическа преднина на Славия.

И докато видимо измореният Левски опитваше да поведе на Локомотив през втората част, се стигна до обрата.

Нов корнер за пловдивчани, при който отбраната на Левски не се справи и Доминик Малонга вкара втория си гол в мача. Това се случи в 75-ата минута, като с оглед на случващото се на терена, сякаш надежди за Левски нямаше.

"Сините" играчи бяха видимо уморени, а и със сигурност - психически доста затормозени.

В това време Лудогорец върна гол на Славия за 3:1, но пък това не притесняваше "белите".

При тези резултати завършиха и двата мача, което означаваше, че Левски е четвърти и няма да играе в Европа за първи път от сезон 2015/16 г. "Сините" също така нямат победа на "Герена" от 8 декември, което до голяма степен обяснява настоящата им ситуация.

Славия пък заслужено грабна бронзовите медали и ще чака баража си срещу Ботев (Пловдив), който ще определи последния ни представител в Европа.