Ботев (Враца) разгроми Етър с 5:1 в последния мач от 11-ия кръг в родното първенство, с което се вдигна на престижното седмо място в класирането.

Домакините бяха безпощадни пред гола, използвайки куп грешки, които последният в таблицата допускаше. Етър улесни сериозно Ботев, като показа защо е на дъното с едва две точки от 11 двубоя и голова разлика 9:31.

Петър Атанасов сложи старт на карнавала от попадения в 4-ата минута, Юлиан Ненов използва група грешка и удвои в 45-ата. Секунди преди края на полувремето Милчо Ангелов изпусна дузпа, а при 1:2 Етър можеше да се оттегли на почивка доста по-спокоен.

Вместо това още с първата атака за втората част нещата станаха класически с нов гол на Ненов.

Димитър Буров заби хубаво по диагонала, Педро Лагоа направи 5:0, а бе изтекъл едва час игра.

В 67-ата минута Свилен Щерев вкара почетно за тима от Велико Търново, но утехата за гостите не е голяма.

Ботев пък е на седма позиция с 15 точки, като може да се гордее с домакинската си форма - в последните 4 мача записа две победи и две ремита, а допуснатото днес попадение е първо за тази серия двубои.