Черно море и ЦСКА завършиха наравно 1:1 във Варна в много любопитен двубой от петия кръг на родния футболен шампионат.

Късен гол на австралиеца Томи Юрич донесе точка на "червените", които бяха изоставащи в резултата в продължение на над 50 минути игра. "Моряците" на Илиян Илиев изпуснаха дузпа за 2:0, а червен картон на капитана им ги лиши от възможност да запазят победата.

Така ЦСКА остава непобеден в редовното време от февруари насам, като в трета поредна визита на Черно море не губи. В предишните два случая записа победи.

Хората на Илиан Илиев могат много да съжаляват за изпуснатите три точки, защото бяха по-добрия отбор в по-дълга част от срещата, но след червения картон на Даниел Димов сдадоха инициативата и дори бяха близо да допуснат пълен обрат в края. Равенството ги оставя на осма позиция с 5 точки, докато непобеденият през сезона ЦСКА остава поне временно първи с 11 точки.

Снимка: Bulphoto

Мачът ще се запомни и с атмосферата на "Тича", като феновете и на двата отбора бяха на ниво. Стигна се и до напрежение на почивката, след като бомбички полетяха към сектора на "червените". За щастие полицията успя да овладее гнева там и не се стигна до допълнителни ексцесии.

Срещата започна на много високо темпо и си личеше желанието на двата отбора, които не бяха играли футбол в рамките на близо две седмици. Типичната агресия на "моряците" си пролича от самото начало.

Първата добра ситуация се откри пред "червените" в 11-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар Пламен Гълъбов стреля над вратата с глава.

В 22-ата минута гол на ЦСКА беше отменен. Удар на Стефано Белтраме беше спасен от вратаря, а Али Соу направи успешна добавка не без сериозна доза късмет, като отклони топката в тялото на Емил Янчев за автогол. Съдията отсъди игра с ръка на нападателя на ЦСКА.

В 35-ата минута Черно море откри по прекрасен начин. Матиас Курьор вкара с глава и то с гръб към вратата, като насочи топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на Бусато - 1:0. Центрирането от ляво бе на Васил Панайотов.

До края на полувремето "червените" стигнаха до далечен неточен удар на Белтраме, но като цяло голът на домакините им донесе допълнителна увереност и те се справяха убедително в отбрана.

На почивката бомбички са били хвърлени в сектора с фенове на ЦСКА, което доведе до напрежение и сблъсък с полицията. Една от оградите, които разделя феновете с терена, беше счупена.

Още в първата атака за втората част Черно море получи правото да изпълни дузпа. Пламен Гълъбов събори Курьор, след като секунда по-рано Бусато спаси опасен удар на Исмаил Иса. Васил Панайотов се нагърби с изпълнението, но ударът му бе спасен от бразилския страж.

На другата врата Белтраме продължи да е най-опасният играч за столичани и негов нов удар с глава мина на сантиметри от гредата.

Снимка: БТА

В 63-ата минута капитанът на Черно море Даниел Димов беше изгонен с втори жълт картон след агресивно влизане срещу Жеферсон. Така домакините ненужно усложниха задачата си до края.

В 80-ата минута ЦСКА имаше добър шанс да изравни, когато след изпълнение на ъглов удар Юрген Матей стреля над вратата от воле. "Моряците" вече разчитаха на контраатаки и при една такава стигнаха до нарушение в своя полза в 83-ата минута. Курьор принуди Бусато да прави впечатляващо спасяване при пряк свободния удар.

ЦСКА нанесе своя удар отново късно в края - в 88-ата минута. Тиаго центрира, Томислав Йорданов отклони с глава и Томи Юрич отново с глава нанесе головия удар за 1:1. Двете резерви комбинираха, за да измъкнат "червените".

Съдията отсъди 7-минутно продължение заради дългото спиране на играта, породено от пиротехниката на гостуващите фенове. Още в първата добавена минута Али Соу и Юрген Матей се разминаха с остро центриране и бяха близо до гол. Малко след това Матей отново пропусна от чиста позиция. В самия край на срещата и Велизар Антов направи пропуск след центриране от корнер.