Интер взе драматична победа във втория кръг от италианското първенство, обръщайки мача при гостуването на Верона - 3:1 от 0:1.

Шампионите са с пълен актив от 6 точки, но се наложи да проявят характер и търпение за втората си победа.

Верона поведе в 15-ата минута чрез Иван Илич и можеше дори да увеличи аванса си до почивката. След нея обаче мощта на първенеца от миналия сезон надделя.

В 47-ата минута Един Джеко чукна топката към главата на Лаутаро Мартинес и той изравни отблизо. Интер натисна силно, но не вкарваше, а минутите си вървяха.

В 74-ата минута Симоне Индзаги, новият треньор на шампионите, бръкна в ръкава за жокер. Той го познава отлично, защото го привлече от Лацио, от където и наставникът идва в Интер.

Аржентинецът Хоакин Кореа се появи на терена на мястото на сънародника му Лутаро за заключителните 16 минути, които бяха дебютни за него след трансфера му в Милано. И - какъв дебют-мечта!

Кореа заби с глава фамозен гол в 83-ата минута за 1:2, а в добавеното време с левачката оформи крайното 1:3!

В ранния мач в петък Удинезе разби новака Венеция с 3:0 у дома и събра четири точки от първите два кръга.