Норвежкото голово чудовище Ерлинг Холанд отново изригна, прегази съперниците като Кинг конг и донесе победата на Борусия (Дортмунд) в Бундеслигата.

Единственият въпрос вече не е около това какво може и какво не може гигантът от Норвегия, а в кой европейски гранд ще продължи кариерата му след "жълто-черните". Такава голова машина едва ли има в Европа.

Холанд вкара в добавеното време на домакинството на Борусия срещу Хофенхайм и донесе успеха с 3:2. Драмата бе пълна преди това. Дортмунд поведе в началото на второто полувреме с гол на Джузепе Рейна, но страхотно попадение на Кристоф Баумгартнер изравни резултата в 61-вата минута.

Почти веднага английският тийнейджър Джъд Белингам вкара за 2:1 с шут по диагонала, но в 90-ата минута гостите пак изравниха - Мунас Дабур засече центриране от корнер за 2:2.

И докато стадионът шумеше недоволен от изпуснатите точки, както изглеждаше, че ще се случи, Холанд се намеси.

Той проби отляво, центрира, топката бе избита в разбъркване и пак попадна в него. А норвежецът с мощ я заби с левачката под гредата, за да донесе победата.

Шести гол в четири мача от началото на сезона в първенството и за Купата на Германия. Общо 65-о попадение за Ерлинг в 62 двубоя, в рамките на 18-те месеца, в които е играч на Дортмунд.

Той пристигна в тима през януари 2020-а, но едва ли ще се задържи в него още дълго.