Етър изигра пореден впечатляващ мач на своя стадион "Ивайло" и победи с 2:0 Славия в срещата-реванш, която трябваше да определи съперника на Левски в баража за Европа.

С общо резултат 2:1 "виолетовите" на Красимир Балъков заслужиха да са участник на решителния мач на "Георги Аспарухов".

Те отново показаха страхотна форма на свой терен и с два гола през първото полувреме решиха сблъсъка. Славия опита да се върне в играта през втората част, но добрата игра в защита на великотърновци не позволи изравняване.

В първите минути Славия по-често отправяше удари, но те бяха далечни, леки и твърде лесна плячка за новоизлюпения национал Христо Иванов.

Етър поведе в 23-та минута след корнер. Центрираната топка бе отклонена с ръка от "белия" защитник Давид Мюнос, който даде неволна асистенция на Яни Пехливанов - 1:0.

В 37-та минута резултатът стана 2:0 по почти идентичен начин - с корнер от същата страна. Този път центрирарана топка бе отклонена с глава от Мичло Ангелов.

През втората част Славия се втурна в атака, но не направи достатъчно, за да запази шансовете си за второ поредно участие в евротурнирите.