Европейският шампион Португалия победи Италия с 1:0 в мач от Дивизия "А" на Лигата на нациите.

Загубата задълбочи проблемите в тима на Италия, който в последната година има само два успеха, като и двата са срещу непретенциозните тимове на Албания и Саудитска Арабия.

"Скуадра адзура" сякаш още не може да се отърси от провала в квалификациите за Мондиала и след късметлийското равенство с Полша преди три дни, записа загуба от Португалия.

"Мореплавателите" от своя страна бяха без някои от най-опитните си играчи, в това число и суперзвездата Кристиано Роналдо. Въпреки това, те бяха по-опасния тим и имаха по-добрите положения за гол.

През първата част и двата тима имаха шанс да поведат, но Португалия определено бе по-близо до това.

Италианският страж Донамрума направи няколко добри спасявания, а домакините уцелиха и напречната греда.

Само три минути след почивката един от най-добрите футболисти на терена Брума проби в половината на съперника и центрира, топката се отби в тялото на бранител, стигна до Андре Силва, който стреля в мрежата за 1:0.

До края португалците не допускаха сериозни опасности пред вратата си и спечелиха трите точки, с които оглавяват групата, две повече от преследвачите си Италия и Полша.