Късна драма остави Германия на върха в Група А на Евро 2024.

Бундестимът направи 1:1 срещу Швейцария и финишира на първо място със 7 точки, но този път не убеди с играта си.

Нещо повече - тимът на Нагелсман бе на 2 минути от загубата.

Швейцарците поведоха през първата част и като цяло бяха по-добрият тим на терена.

В герой за Германия пък отново се превърна влезлият като резерва Никлас Фюлкруг, който с глава в 92 минута изравни.

Така Германия ще играе на 1/8-финалите срещу втория в Група С, като там могат да финишират и четирите тима - Англия, Сърбия, Дания и Словения. Щвейцария също продължава напред и ще играе с втория от Група В - Италия, Албания или Хърватия.

Getty Images

Германия получи чудесен шанс да открие още в първата минута, но ударът с глава на Хаверц бе уловен от вратаря на Швейцарците Зомер.

След това постепенно темпото на игра се понижи, като двата тима действаха предпазливо - все пак с териториално преимущество на Бундестима.

В 17-ата минута Герания поведе в резултата след гол на Андрих, но попадението бе отменено от италианския съдия Орсато след консултация с VAR заради фаул в атака на Мусиала.

ГОЛ ЗА ШВЕЙЦАРИЯ: В 28-ата минута Швейцария също успя да прати топката в мрежата. Дан Ндой получи чудесен пас и засече във вратата на Нойер.

При гола останаха съмнения за засада, но след преглед на ситуацията стана ясно, че няма нарушение на правилата - 1:0 за "кръстоносците".

Германия опита да отговори, но без сериозни опасности чак до края на първото полувреме, когато Хаверц и Андрих опитаха далечни изстрели и пратиха топката високо в трибуните.

Така Швейцария заслужено се оттегли на почивката с гол аванс.

Двамата треньори не направиха промени и на терена излязоха същите 22-ма играчи.

5 минути след началото на второто полувреме Мусиала бе изведен зад гърба на швейцарската отбрана, но ударът му бе спасен от Зомер. Малко след това и Тони Кроос пробва да отбележи с далечен изстрел, но неточно.

В 65 минута на терена в игра за Швейцария се появи нападателят на Лудогорец Квадво Дуа, който успя да се разпише в първия мач на тима срещу Унгария.

Малко след това и Йошуа Кимих получи чудесен шанс да изравни резултата, при меле в наказателното поле, но ударът му бе отбит в последния момент от бранител на Швейцария. Германските национали имаха и претенции за дузпа при същата ситуация, но след бърз преглед с VAR играта продължи.

Натискът на Бундестима продължаваше, но бе по-скоро хаотичен и без да затруднява сериозно отбраната на Швейцария.

В 84 минута "кръстоносците" направиха светкавична контраатака и вкараха втори гол чрез Варгас, който обаче правилно бе отменен заради засада.

Веднага след това Хаверц уцели греда, след като стреля с греда.

И когато вече никой не вярваше, че Германия може да изравни, в герой се превърна влезлият като резерва Фюлруг, който с глава вкара безценния гол, с който тимът му остана на върха в класирането - 1:1.