Левски и Локомотив (Пловдив) направиха 1:1 на "Виваком Арена Георги Аспарухов" в среща от 21-ия кръг - първата за двата тима в пролетния дял на родния шампионат.

Дебют на скамейката на "сините" направи наставникът Георги Дерменджиев, а като титуляри започнаха новите попълнения - Николай Михайлов, Мартин Райнов и Валери Божинов.

От тримата Райнов игра най-убедително, но като цяло Левски сякаш не успя да направи достатъчно в атака, за да вземе трите точки. Локомотив показа, че победата от първия полусезон не е случайна и отново се защитаваше много добре срещу столичани.

Сблъсъкът заформи учудващата тенденция в този кръг - и трите конкурента за титлата не взеха мачовете си срещу наглед по-непретенциозни съперници.

Началото на мача бе белязано от много здрави сблъсъци, груби влизания и нерви, както често се случва, когато тези два отбора са на един терен.

В 15-а минута Давиде Мариани отправи първия точен удар за домакините и той бе спасен неубедително от Мартин Луков, но за щастие на домакините топката не се озова в играч на съперника. Две минути по-късно гол на Валери Божинов бе отменен правилно заради засада.

Снимка: Lap.bg

Първият истински добър шанс за "сините" дойде след половин час игра, когато удар от воле на Паулиньо срещна горната греда на Луков. Пет минути по-късно Божинов стреля в аут от същата позиция.

При първата си добра възможност и първи точен удар Локомотив поведе. Анте Аралица получи страхотен пас от Момчил Цветанов в 44-та минута и прати топката под плонжа на Николай Михайлов. Стражът получи гол при първия точен удар към вратата му след завръщането му в клуба.

В началото на втората част Левски логично продължи да е по-активният отбор от двата, но трудно стигаше до изгодни ситуации в противниковото наказателно поле.

63-та бе минутата, когато Георги Дерменджиев реши да смени Валери Божинов със Станислав Костов. Нападателят се включи с голямо желание и раздвижи атаката на домакините.

В 71-та минута Левски изравни. След разбъркване, в което участваха Костов и Яблонски, топката се озова в Мариани и той от лесна позиция вкара за 1:1. Повторенията показаха, че Яблонски е в засада, която не бе отсъдена.

В 85-та минута Локомотив изтръпна, след едно центриране на Милош Цветкович, което бе отклонено от резервата Богдан Вашчук. Добра намеса на Везалов спаси гостите.

Равенството оставя Левски на третата позиция с актив от 42 точки, а Локомотив е девети с 26 пункта.