Манчестър Юнайтед победи Брентфорд с 3:1 в Лондон в мач от Висшата лига и върна усмивките след разочароващото равенство с Астън Вила през уикенда.

Всички голове в мача с новака паднаха през второто полувреме, когато тимът на Ралф Рангник вкара последователно три попадения чрез Антъни Еланга, Мейсън Гийнууд и Маркъс Рашфорд, а след това Айвън Тони се разписа за домакините.

През първата част "червените дяволи" имаха голям късмет да не изостават резултата, тъй като лондончани, които са 14-и в таблицата, направиха няколко непростими пропуска. В два от случаите - в 12-ата и 32-ата минута, Давид Де Хея направи две фантастични спасявания след удари на Матиас Янсен. В ситуацията се получиха и опасни добавки, при които топката мина на сантиметри от вратата на испанеца.

В самото начало на втората част се видя импулсът в играта на гостите. Кристиано Роналдо нацели гредата след удар с глава, а в 55-ата минута все пак Юнайтед поведе. Младият швед Антъни Еланга се разписа след страхотно подаване на Фред. Еланга си вдигна топката с първото докосване, а с второто я вкара с глава.

В 62-ата минута резултатът вече беше 2:0 след перфектна португалска комбинация между Кристиано Роналдо и Бруно Фернандеш. Големият №7 отклони топката за съотборника си с гърди, а той проби и подаде на Мейсън Грийнууд, който вкара на празна врата.

В 77-ата минута влезлият като резерва Маркъс Рашфорд вкара много красиво попадения в близкия ъгъл на Йонас Лосл. Асистенцията отново беше на Бруно.

Пет минути преди края на редовното време след дълъг тъч се получи суматоха в наказателното поле на Юнайтед и Айвън Тони добута топката във вратата - 1:3.

Така Юнайтед събра 35 точки и се намира на седмото място в таблицата. Пред тях е отборът на Тотнъм с 36, който днес постигна изключително драматична победа при гостуването си на Лестър 3:2.

"Шпорите" категорично бяха по-добрия отбор на терена, но на два пъти изоставаха в резултата след голове на Патсон дака и Джеймс Мадисън съответно в 24-ата и 76-ата минути. Между тях Хари Кейн се разписа и резултатът отиваше към 2:1.

В последните секунди обаче Стивън Бергвайн се възползва от последователни грешки в отбраната на "лисиците", за да вкара съответно в 95-ата и 97-ата минута. Така Антонио Конте продължава да е непобеден във Висшата лига с новия си отбор.