Рим и Жозе Моуриньо изглежда ще си допаднат - градът и стадион "Олимпико" посрещнаха топло португалския треньор при дебютния му мач начело на "вълците" там.

Помогна и фактът, че Рома игра силно и спечели в откриващия мач от сезона в Серия А с 3:1 срещу гостуващия Фиорентина.

27 000 тифози бяха допуснати на трибуните на славния стар стадион във Вечния град, като мощно подкрепиха римския тим и неговия нов треньор. "Тази вечер не аз, а феновете бяха специални", поигра си с чувствата им Жозе, както само той умее.

Рома тръгна силно в мача, но Фиорентина отговаряше с опасни контраатаки. Тимът от Флоренция е воден от един от най-обещаващите млади наставници в Италия - 43-годишния Винченцо Италиано. И за него Моуриньо намери добри думи след мача, а отборът му изглеждаше много подреден и не загуби кураж дори при много тежки обстоятелства.

А те се оформиха в 19-ата минута, когато вратарят на гостите Бартоломей Драговски бе изгонен с директен червен картон за нарушение пред наказателното поле срещу дебютиралия за Рома Тами Абрахам.

Само 7 минути по-късно английският нападател изведе Хенрик Мхитарян в идеална позиция и Рома поведе. Останаха съмнения за засада, тя бе маркирана първоначално, но ВАР я анулира правилно.

Но Николо Дзаниоло, звездата на Рома, си изпроси втори жълт картон в 52-рата минута и изравни везните. И веднага гостите се възползваха, като сърбинът Никола Миленкович изравни в 60-ата.

Дойдоха минутите на Абрахам, който пак даде голов пас - към Жордан Верету за 2:1. После уцели греда, преди да бъде заменен под овациите на стадиона. "Бъдещето на Рома", го нарича днес в. "Гадзета дело спорт". Юношата на Челси е само на 23 години, но изглежда съвсем на мястото си в калчото.

Верету довърши гостите с трети гол в 79-ата минута, но не се зарадва и при двете попадения. Той е бивш играч на Фиорентина.

В другия късен мач в неделя Наполи победи у дома новака Венеция с 2:0 с голове на Лоренцо Инсине и Елиф Елмаз.