Ювентус излезе на първо място в Италия с рутинно 3:1 у дома над Удинезе. Блестя, естествено, Кристиано Роналдо.

Португалецът е във вихъра си след церемонията за "Златната топка", където за първи път от 10 г. не бе първи или втори (остана трети). Той вкарва във всеки от четирите мача, които изигра от тогава.

КР7 наниза две бързи попадения през първото полувреме, а още в последните секунди на тази част мачът бе приключил като интрига - Леонардо Бонучи добави трети гол.

Удинезе опита, върна попадание чрез Игнасио Пусето в добавеното време, но нямаше сили да спре шампиона.

Юве е първи поне до довечера (има 39 точки), когато Интер (с 38) гостува на Фиорентина. Лацио (33 т.) може да доближи лидерите, ако спечели в понеделник трудната визита на четвъртия Каляри.

Милан не успя да бие у дома Сасуоло (0:0) и става на десето място, на цели 8 т. от четворката и място в Шампионската лига. И все още с отрицателна голова разлика, въпреки че са минали 15 кръга...