Кристиано Роналдо продължи с фурора си след завръщането на "Олд Трафорд", като за пореден път е големият герой за своя Манчестър Юнайтед.

Португалската суперзведа бе човекът, който дълбоко в добавеното време вкара победният гол за 2:1 на "червените дяволи" над Виляреал в мач от груповата фаза на Шампионска лига.

Макар Роналдо и като цяло отборът на Юнайтед да не изиграха особено добър мач, суперзвездата с №7 бе на точното място в точния момент, за да потопи за първи път "жълтата подводница".

Скромният Виляреал дълги години бе нещо като кошмар за Манчестър Юнайтед, защото в пет мача английският гранд не бе побеждавал този съперник, а и всички помним финала на Лига Европа от месец май, когато след дузпи ликуваха испанците.

Освен това тези два тима имаха четири мача помежду си в Шампионска лига, които неизменно завършваха при резултат 0:0. Излгеждаше, че тази серия между тях ще продължи и след тази вечер, докато не дойде 95-ата минута на мача.

С последната атака, Джеси Лингард отлично успя да отклони една наглед обречена топка към Роналдо, който макар и намиращ се встрани от вратата, стреля без да се заминля и донесе победата на Юнайтед.

Нощта бе още по-специална за Роналдо, защото днес той излезе в своя мач №178 в Шампионска лига, с което изпревари легендарният страж Икер Касияс и вече е лидер по този показател.

Иначе освен Роналдо, герой за Юнайтед спокойно може да се нарече Давид Де Хеа, който със спасяванията си на вратата спаси англисйкият тим от неприятна загуба.

Още през първата част Виляреал имаше 4-5 чисти положения, но Де Хеа се оказваше непреодолим на вратата.

Все пак логичното се случи в 53-ата минута, когато след нова отлична контраатака, Данжума технично отклони топката, а нападателят Пако Алксасер я засече във вратата на Юнайтед.

Снимка: Getty images

Но радостта на "жълтата подводница" бе твърде кратка, защото на помощ на Юнайтед се притече малко очавкан герой.

При изпълнение на корнер "червените дяволи" пробваха заучено положение, а левият краен бранител Алекс Телес със страхотно воле изравни за 1:1.

И така следваха много атаки в този вълнуващ мач. Манчестър Юнайтед имаше няколко добир шанса, Виляреал пък един доста чист в края, но нищо от това нямаше значение, защото в крайна сметка Кристиано Роналдо открадна шоуто.

А тези мигове просто му принаделжат, защото за 12-и път той вкара гол в продължение в мач от Шампионска лига.

Така след издънката срещу Йънг Бойс преди седмица, Манчестър Юнайтед вече има три точки, една по-малко от тима на Аталанта, който по-рано днес победи швейцарците с 1:0 в другия мач от групата.