Славия взе изключително важна победа като гост във Враца - 2:1 над Ботев, върху много тежък за игра и разкалян терен. Трите точки са живителни за "белите", които се измъкнаха от последното място и са вече 12-и с актив от 12 пункта.

Гостите поведоха с малка доза късмет, след като Ради Кирилов стреля в 40-ата минута, а топката рикошира в гърба на бранител и влетя в мрежата. Попадението бе трето за сезона за крилото, с което той е водещ реализатор на "белите" (те общо са записали 10 гола дотук в 15 кръга).

Пет минути след началото на второто полувреме дойде най-спорният момент. Реферът Радослав Гидженов даде дузпа за Славия след нарушение срещу Андреа Христов, който обаче бе в засада при центрирането към него. От бялата точка Димитър Рангелов стреля точно - 0:2.

Голът е исторически за ветерана и дългогодишен национален нападател. 37-годишният Рангелов вкарва за първи път за родния си клуб от 14 години и 7 месеца. За последно го направи пак от дузпа през май 2006-а при победата над Пирин с 3:1. След това бе продаден за 1 милион евро на Стасбург и кариерата му мина през Франция, Германия, Турция, Швейцария, Израел... От тази есен отново е в Славия и това бе първото му попадение.

15 минути по-късно врачани, които реагираха бурно на отсъдената дузпа, се върнаха в играта. Венцислав Керчев стреля точно от дъгата на наказателно поле с левия крак и намали на 1:2.

Битката до края бе голяма в калта, но Славия си взе точките, с което се изкачва две места в класирането - от последното 14-о до 12-о (с 12 точки). Това бе първа победа като гост на тима за сезона, след като дотук бяха записани 7 поредни загуби навън.

За Ботев (Враца) поражението е четвърто поред в първенството, а завършекът на годината обещава да е също така труден - гостуване на ЦСКА в неделя в последния мач за 2020-а. Врачани са девети с 15 т.