ЦСКА 1948 се изкачи на върха в Първа лига, откъдето ще посрещне следващия 13-и кръг в шампионата.

Това стана факт след победата с 3:1 над Локомотив (Пловдив) на "Лаута" в мач, преди който и двата тима имаха шанса да оглавят класирането.

Разбира се, всичко това е с условието, че ЦСКА 1948 е изиграл повече мачове от Лудогорец, ЦСКА и Левски, след които ситуацията може и да е различна, но във временното класиране лидер е именно тимът на Любослав Пенев.

Днес отново главният герой за ЦСКА 1948 се оказа Ивайло Чочев, който не спира да демонстрира страхотните си качества и вкара два гола за успеха, добави и една асистенция.

Така макар да играе в ролята на халф, Чочев вече има 12 гола за 11-те си мача от началото на сезона.

Може би началните минути на двубоя бяха единствените, в които Локомотив имаше игрово предимство, а то се изрази в няколко опасни центрирания и удар на Димитър Илиев, който националният ни страж Даниел Наумов атрактивно спаси.

Постепенно ЦСКА 1948 заигра по-добре на "Лаута", а на два пъти "червените" имаха своите претенции към съдията, веднъж за червен картон и веднъж за дузпа.

Снимка: БТА

И в двете отсъждания системата ВАР не отчете грешка на главния съдия, но такава имаше в самия край на полувремето, когато Георги Русе откри резултата за гостите.

Той обаче бе в засада при паса на Чочев и голът правилно бе отменен.

Игровото предимство на ЦСКА 1948 се пренесе и през втората част, а в неното начало Ивайло Чочев по отличен начин овладя центриране на Охене и успя да вкара за 1:0.

Но водачеството на гостите бе твърде кратко, защото още със следващата си атака Локомотив изравни. Центрирането бе на Карагерен, а Преслав Боруков вкара попадението за 1:1.

И след този гол обаче гостите продължиха да са по-добрият тим на терена и сякаш логично се стигна до 67-ата минута, когато Чочев центрира отлично на далечната греда, където включилият се ляв краен бранител Джоната вкара.

2:1 за ЦСКА 1948, а крайният успех бе подпечатан шест минути преди края на срещата, когато Чочев отново се превърна в главно действащо лице с втория си гол в мача.