ЦСКА постигна домакинска победа над Черно море с 3:1 в мач от осмия кръг на Първа лига.

Двата тима изиграха бърз и динамичен мач на "Българска армия", в който създадоха доста голови ситуации, а две от попаденията бяха истински шедьоври.

Именно те донесоха успех на "червените" и ги изкачиха на върха в класирането поне за 24 часа, до края на утрешния мач между Левски и Локомотив (Пловдив).

Варненци от своя страна не изпаднаха в глуха защита, а се опитваха да се надиграват със своя противник, като в края това можеше да им изиграе лоша шега и да довете до разгромна победа за "червените".

Мачът започна по мечтан начин за домакините, които водеха в резултата след само 15 секунди игра.

Едвин Джеси се озова зад разсеяната отбрана на гостите, изпревари Макенджиев и го прехвърли. Първият удар на ганаеца срещна гредата, но при добавката той бе точен за 1:0.

Снимка: Bulphoto

Гостите не се стреснаха от гола и стигнаха до добро положение, което Васил Панайотов пропусна.

Така се стигна до най-комичния момент в срещата, а може би и от началото на сезона.

В 14-та минута Божидар Чорбаджийски върна към вратаря Черниаускас, който опита да изчисти, но не уцели добре топката и я прати в собствената си врата.

Десподов можеше да изведе ЦСКА напред в резултата в 28-та минута, но пропусна, останал сам срещу вратаря.

Така се стигна 39-та минута, когато Кирил Десподов изпълни страхотен пряк свободен удар и не остави никакъв шанс на Благой Макенджиев, правейки резултата 2:1.

В началото на втората част двата тима имаха няколко опасни положения за гол, но не успяха да се възползват максимално.

ЦСКА все пак бе малко по-активният тим и стигна до гол в 58-та минута.

Той отново бе истински шедьовър. Отбеляза го португалеца Рубен Пинто с мощен шут от около 30 метра.

"Моряците" опитаха да кратък натиск в търсене на втори гол, но той не доведе до нищо.

От този момент ЦСКА бе доста по-добрият тим на терена, като само късметът спаси Черно море от инкасиране на нови попaдения.

Веднъж и гредата се притече на помощ на варненци след удар на Тиаго.

В последните минути очаквано темпото спадна и ЦСКА успя да съхрани комфортната си преднина.