Барселона спечели гостуването си Реал Сосиедад с 2:1 и записа четвърта поредна победа в Ла Лига.

Обрат спаси каталунците на един от най-гостоприемните стадиони за тима - "Аноета".

Това бе трета поредна победа за "Барса", но преди тази серия, каталунците не бяха печелили на този стадион от 2007-а.

Баските успяха да поведат още в 12-та минута, Ариц Елустондо бе най-съобразителен в наказателното поле и откри.

След инкасирания гол каталунците тръгнаха в атака, но трудно намираха път през добре организираната баска отбрана и преднината на Реал се запази до полувремето.

Баските изпуснаха два добри шанса за втори гол в началото на втората част и си платиха скъпо.

Минута след пропуска, Луис Суарес бе най-съобразителен в отсрещното наказателно поле и изравни.

Три минути по-късно вратарят Руи не се намеси добре след корнер, топката попадна в Дембеле, който донесе изведе Барселона напред и донесе четвърта поредна победа на тима.