ЦСКА спечели първа победа след завръщането на треньора Нестор Ел Маестро, като за "червените" четвъртият му мач се оказа щастлив.

След тежките загуби от Сепси и Лудогорец, както и равенството със Славия, "червените" успяха да надвият Ботев (Враца) в гостуване от шестия кръг на Първа лига с 2:0.

Отборът на Ел Маестро вкара ранен гол, игра много атакуващо и създаде много положения, но си реши нещата с втори гол едва в края. Важна роля за успеха имаше и вратарят Густаво Бусато с няколко ключови спасявания.

Така ЦСКА събра актив от 8 точки и се качи до седмото място в класирането, като това е първа победа в гостуване. Врачани остават с три точки на 12-ото място след пет загуби в шест мача.

"Червените" откриха резултата още в седмата минута, когато точен бе Дюкенс Назон. ЦСКА направи бърза контраатака след корнер за съперника, а ключова роля имаше Жираир Шигоян, който напредна и даде асистенция за нападателя.

В 15-ата минута Браян Переа изглеждаше, че вкарва изравнителен гол за домакините, но бе в положение на засада.

В 35-ата минута бе първата важна намеса на Густаво Бусато, като той спаси удар на Переа с глава след корнер.

Втората част беше по-силна за "червените", а в 61-ата минута те направиха голям пропуск. Тобиас Хайнц подаде на Назон, чийто удар бе спасен от вратаря Федерико Рубио. При добавката от чиста позиция Станислав Шопов стреля над вратата.

В 79-ата минута и вратарят на врачани се прояви след хубаво спасяване на удар от Тобиас Хайнц.

Именно норвежецът обаче реши всичко в мача в 84-ата минута. Той направи лесна добавка, след като преди това Дюкенс Назон видя как негов шут е спасен от стража на домакините.