ЦСКА постигна очаквано победа с 3:0 над Царско село в мач от десетия кръг на Първа лига.

Успехът бе втори пореден за "червените", а двубоите без загуба на домашната сцена - 8.

Герои за водения от Люпко Петрович тим бяха Али Соу и Тиаго, които вкараха първите два гола, убивайки интригата в мача.

Те бяха основните офанзивни играчи на ЦСКА през миналия сезон, но през този определено не се представяха на очакваното ниво. Попаденията им обаче определено са добър признак за столичния гранд.

Третия гол пък бе дело на Жеферсон, който влезе от резервната скамейка и с първото си докосване до топката успя да се разпише.

Снимка: BulFoto

Всичко това се случи през втората част, в която "червените" заиграха атакуващо и напълно заслужиха успеха си.

Първата част бе проспана от домакините. Те не създадоха нищо интересно пред вратата на Царско село, което разочарова и малкото фенове по трибуните.

Гостите също не създадоха нищо, но при тях това бе до голяма степен очаквано.

Новакът в елита се бе наредил в собствената половина и рядко поглеждаше в предни позиции.

През второто полувреме ЦСКА започна агресивно и още в 48-ата минута стигна до гол.

Евандро центрира, а Али Соу вкара с глава.

Ударът на гамбийският голаджия не бе от най-силните, но и Чворович не се намеси добре.

Това бе втори пореден гол за Соу, а преди това не се беше разписвал от първия кръг на първенството.

Малко след гола дойде и единственото чисто положение за Царско село в мача.

Вратарят на ЦСКА Густаво Бусато не изчисти добре топката и тя попадна в Родни Антуи, но холандецът не успя да я прати във вратата.

ЦСКА продължи да натиска противника, изпусна няколко шанса, а логичното се случи в 75-ата минута, когато Тиаго реши мача.

Малко след появяването си в игра, португалецът отправи мощен диагонален шут, който влетя във вратата.

Това обаче не бе всичко, защото падна и трети гол 10 минути преди края.

Греъм Кери центрира, а Жеферсон отбеляза с първото си докосване до топката в мача.

Така ЦСКА грабна очакваните три точки и вече е на третата позиция с 2 зад Лудогорец и 1 зад Левски, но и двата тима са с мач по-малко.

Новакът Царско село пък е на предпоследното 13-о място с 8 точки от 10 кръга.