С неимоверни усилия ЦСКА победи Витоша (Бистрица) с 3:0 на "Българска армия" в първи мач от 15-ия кръг на Първа лига.

"Червените" направиха много порпуски през целия мач, но до средата на второто полувреме едвам стигаха до чисти голови положения заради сравнително бавното си темпо на игра.

Витоша се защитаваше умело, но крепостта падна в 79-а минута, когато резервата Мауридес се разписа. В края на мача и Десподов и отново Мауридес бяха точни.

Така "червените" събраха 35 точки и поне временно се изравниха с Лудогорец на върха. Бистричани допуснаха пета поредна загуба и остават на 12-а позиция с 13 точки.

Срещата започна бавно за "армейците" В деветата минута Станислав Манолев пробва удар от воле и видя как Кристиян Василев спасява.

В 21-ата Али Соу бе изведен зад защитата и пробва да стреля покрай стража, но отново съперникът бе безгрешен.

После Малинов опита прехвърлящ удар, който не намери очертанията на вратата. В края на полувремето изстрел с глава на Пинто бе твърде слаб.

В 70-а минута ситуацията се повтори, но този път ударът бе на Николай Бодуров. ЦСКА така и не успяваше да цели ъглите.

Малко след това удар на Десподов от границата на наказателното поле мина над вратата.

В 79-а минута най-после ЦСКА натика топката във вратата. След два последователни пропуска и изчистване от гол линията, Мауридес вкара с глава след центриране на Жеферсон.

В последните десет минути Витоша се втурна в търсене на точката и отвори пространства, които доведоха до опасни атака на домакините.

В една от тях в последната минута на редовното време Десподов се откъсна и след страхотен финт прекара топката между краката на Кристиян Василев за 2:0. Фантастичен гол за родните стандарти.

В третата минута на добавеното време и Мауридес вкара втория си гол, за да оформи класиката.