Носителят на Купата на България "Левски" стартира успешно защитата си на трофея. "Сините" спечелиха с 4:1 гостуването на третодивизионния Вихрен в Сандански и се класираха за 1/8-финалите.

С успеха тимът на Станимир Стоилов сложи край на серията си от 7 поредни мача без победа.

Началото на мача бе сензационно, след като домакините успяха да вкарат първи. При това голмайстор бе не кога да е, а колоритният Удоджи.

Бившият нападател на ЦСКА, който се подвизава в тима с прякора Зелената снежинка заради прическата и цвета на брадата си, се разписа в осмата минута след удар с глава. А интересното бе, че центрирането от корнера бе дело на друг бивш играч на ЦСКА - Йордан Минев.

Силите на Вихрен обаче стигнаха само до 24 минута, когато Роналдо изравни за 1:1 след хубав диагонален удар. Само 7 минути по-късно Андриан Краев изведе "Левски" напред, убивайки интригата.

До края на мача гостите бяха пълни господари на терена, а домакините видимо се измориха. Уелтън вкара трети гол за "сините" в 64 минута, а малко след това Георги Миланов оформи крайния резултат след точно изпълнение на дузпа.

Мачът се игра пред 4000 фенове на стадиона в Сандански, от които половината бяха привърженици на "Левски". Следващото изпитание пред тима на Мъри е отложен мач от шампионата срещу Лудогорец на 1 декември в Разград от 15 часа.