Челси записа още една загуба в сезона, който се превръща в тотален кошмар за "сините". Те бяха победени от Фулъм в дербито на Западен Лондон с 1:2, а това не се бе случвало срещу този най-близък географски от всички съперници на отбора в последните 20 мача.

Но през настоящия сезон очевидно доста такива статистики се променят, а Челси изглежда все по-далеч от местата по върха на класирането, като дори топ 4 е сякаш непостижима цел - не и с такива резултати.

Мениджърът Греъм Потър е под огромно напрежение и няма да е чудно да загуби работата си още тази седмица. Той записва историческа серия, каквато Челси не помни от 20-ина години.

Отборът му има една победа в последните 9 мача, а тръгна много силно през октомври с поредица успешни двубои. Не помагат и десетината контузени играчи, ограничаващи избора на Потър за състава във всеки средващ мач.

Тази вечер той даде дебют на взетия само преди 48 часа под наем Жоао Феликс, пристигнал от Атлетико (Мадрид). Португалският нападател, който бе взет за 126 милиона евро в испанския тим от Бенфика през 2019-а, но така и не успя да разгърне потенциала си в Мадрид, започна много силно първия си мач в английския футбол.

Феликс стреля 6 пъти по вратата на домакините за 58 минути и бе в основата на всяка опасна атака на Челси, преди да ... бъде изгонен с директен червен картон за опасно влизане в краката на Кени Тете от Фулъм.

Минути по-рано Денис Закария, който пък бе най-добрият в полузащитата на гостите, получи травма и бе принудително заменен. Потър гледаше невярващо на случващото се - каквото може да се обърка за Челси в момента, се обърква задължително.

През първото полувреме бившият играч на "сините" Вилиан откри за Фулъм след рикошет, а Калиду Кулибали изравни в 47-ата и гостите изглеждаха като отборът, който е по-близо до победата. Но с 10 души не успяха. Допуснаха и още един гол - от Винисиус 73-ата минута, негов първи с екипа на домакините.

И така Челси е на десето място с 25 точки от 18 изиграни мача. Това означава, че е на 10 зад четвъртия Манчестър Юнайтед, който обаче има и един двубой по-малко (17). Мисията "класиране за Шампионска лига" изглежда доста трудна.

Естествено, ако отборът от Западен Лондон не го постигне като спечели трофея, защото на теория може да го направи - осминафиналист е в турнира.

Куриозно, Фулъм е по-близо до топ 4 с 31 точки, които му отреждат шесто място.