Страхотната серия на Ювентус от 31 мача без загуба в първенството приключи в Генуа.

Италианският шампион претърпя поражение от местния Дженоа с 0:2 в мач от 28-ия кръг на първенството.

Именно "грифоните" бяха тимът, който през октомври първи успя да открадне точки от Юве с равенството 1:1, а днес нанесе и поражение на "бианконерите".

Героите на "Луиджи Ферарис" бяха резервите Стефано Стураро и Горан Пандев, а суперзвездата Кристиано Роналдо бе извън групата на Юве.

Той получи заслужена почивка след страхотния си мач срещу Атлетико в шампионската лига, но отсъствието му се отрази сериозно на офанзивната мощ на италианския шампион, който не отправи точен удар за 90 минути игра.

Положенията пред вратата на домакините бяха рядкост, докато по-сърцатата игра на Дженоа даде резултат и им осигури заслужен успех.

Резултатът можеше да е съвсем различен, но две намеси на ВАР повлияха на мача.

През първата част съдията отсъди дузпа в полза на Дженоа, но впоследствие я отмени, защото видео повторението показа, че играч на домакините е играл с ръка в наказателното поле.

В началот на втората част пък гол на Ювентус бе отменен заради намиращия се в засада Пауло Дибала.

Така се стигна до 72-ата минута, когато бившият игра на Юве Стефано Стураро вдигна публиката на крака с първото си докосване до топката в мача.

Той отправи удар извън границата на наказателното поле, който не бе силен, но Перин не се намеси добре и топката влезе във вратата.

Снимка: АР/БТА

Десет минути преди края неостаряващият македонец Горан Пандев сложи точка на спора с втори гол.

Той се измъкна от защитата на Юве и с чудесен диагонален шут оформи крайния резултат.