Шампионът в Серия "А" Интер бързо се върна на победния път след разочароващата загуба от Милан в дербито на Милано.

"Нерадзурите" постигнаха труден успех с 3:2 при гостуването си на Удинезе в шестия кръг, като това бе първата им победа далеч от дома след две равенства до момента.

Архитект на успеха беше Лаутаро Мартинес с две попадения. Аржентинският нападател откри сметката си за този сезон и показа, че отново ще е главният реализатор за тима на Симоне Индзаги.

Победата носи на Интер актив от 11 точки и го изравнява на върха с лидерите Милан и Торино, като "биковете" са с мач по-малко спрямо двата милански гранда. Удинезе е със силен старт на сезона, но все пак тази загуба го оставя на пета позиция с 10 точки.

Резултатът на "Стадио Фруили" беше открит още в първата минута, когато Матео Дармиан изведе Давиде Фратези и младият национал вкара с не особено качествен удар, пращайки топката покрай вратаря Мадука Окойе.

Домакините обаче изравниха в 35-ата минута, когато защитникът Кристиан Кабаселе вкара с глава след центриране от десния фланг на Джордан Земура.

Интер върна аванса си в самия край на първото полувреме. Грешка в центъра на Удинезе позволи на Федерико Димарко да подаде на Лаутаро и той успя да докосне топката преди защитник, отбелязвайки за 2:1.

Голът на успокоението за "нерадзурите" дойде в началото на втората част. Тогава отново Мартинес се разписа, но с много по-качествено попадение и по-конкретно със силен удар от границата на наказателното поле.

Въпросното успокоение обаче не беше до края на мача, защото в 84-ата минута двуметровият нападател Лоренцо Лука пребори Хакан Чалханоглу и излезе сам срещу вратаря преди да го преодолее за 2:3.