Българинът победи с 3:0 сета (6:3, 6:2, 6:1) квалификанта и абсолютен дебютант на турнири от Шлема - Денис Новак.

Австриецът показа добри неща, но разликата в класите си пролича от началото до края на "Род Лейвър Арина".

Само час и 40 минути бяха нужни на световния №3 да затвори двубоя и да мисли за втория кръг.

Гришо се чувстваше добре на корта и играеше както със самочувствие, така и с концентрация.

Направи няколко необичайни непредизвикани грешки, най-вече на бекхенда си, но нищо притеснително на този етап.

Първият сет дойде след пробив в четвъртия гейм за 3:1. Григор го затвори с 6:3, въпреки че изпусна общо седем сетбола в заключителните два гейма.

Това не го смути и вторият сет също дойде на сметката му експресно.

Гришо го започна с пробив още в първия гейм и връщане за Новак нямаше как да има, въпреки че австриецът изпусна две възможности при 1:4. Те бяха и единствените му в хода на мача.

Частта беше затворена с 6:2.

Третият сет бе най-добрият за Григор - не само в цифрово изражение на резултата, но и с игра. В него българинът сътвори красиви точки, за да направи кефа и на публиката, както обича.

Еднo от отиграванията беше перфектна къса топка, която стана факт въпреки подхлъзване.

В следващия кръг Григор ще срещне победителя от срещата между квалификантите Макензи Макдоналд (САЩ) и Елиас Юмер (Швеция).