Лъвовете не успяха да покажат нормално класната си игра и с елементарни грешки, и объркани действия допуснаха поражение от Чехия. От първия гейм момчетата на Силвано Пранди показаха нетипична хаотичност при посрещането и логично загубиха с 23:25.

Вторият гейм започна добре за България, която поведе в резултата и водеше до края, като стигна до разлика от пет точки. Непростими грешки обаче позволиха на чехите да обърнат резултата и да вземат гейма с 25:27.

Третият гейм обаче даде наченки за "отърсване" от стреса, след като след тежка битка момчетата на Силвано Пранди успяха да затворят гейма при резултат 30:28.

В четвъртата част на мача България отново не показа силни качества и лесно загуби с 25:27.

След второто си поражение на Мондиала България ще остане на трето място в групата, като окончателното класиране ще стане ясно след двубоя Франция-Китай, информира БГНЕС.