Отборът на Пламен Константинов отстъпи с 2:3 гейма 2:3 (25:17, 17:25, 25:20, 24:26, 8:15) на слабопознатия отбор на Канада. Следващата трета среща е в петък от 14.00 часа българско време срещу отбора на Китай.

Вижте снимки>>>

За Канада Гавин Шмит завърши с 22 точки, а Джон Гордън Перен 18. Цветан Соколов от българския отбор също завърши с 22. Блокадата на българския отбор имаше епизодични прояви и в края на срещата статистиката беше 7:13 в полза на противника.

Истински срив пък настъпи в петия гейм, когато българският отбор допусна да изостане 7:12, което се оказа непреодолимо. Първата част започна доста зле за България и по-мотивираните канадци поведоха последователно с 0:2, 2:6 и 3:8. От този момент нашите подобриха играта си, Пенчев и Скримов се активизираха в атаката и след 11:12, мачът мина през равенства 14:14 и 15:15.

Атака на Гавин Шмит излезе в аут и българите поведоха, но две поредни точки от начален удар на Скримов дадоха успокоителен аванс- 20:16. Теодор Тодоров и Виктор Йосифов завършиха по две атака и донесоха победата.

Във втория гейм българите играха много слабо и отстъпиха със 17:25. Краят дойде след грешки на Скримов и Соколов, като първия не успя да вкара начален удар, а топреализаторът не преодоля блокадата. В третата част канадците също стартираха по-добре и поведоха с 6:7. Но две поредни точки на Николай Пенчев, както и грешки на Хоуг и Перен обърнаха развоя на мача в наша полза- 12:7, включително и точка от видеоповторение. Канад;ите постепенно намалиха преднината на България, но момчетата на Пламен Константинов удържаха до 22:20.

След това грешка на Перен доведе до 23:21, а атака на Скримов над блокадата и последвал ас на същия състезател затвориха частта с 25:20 и 2:1 гейма за България. Четвъртата част премина през няколко обрата. 5:8 стартира гейма за канадците след три наши грешки, но две поредни добри атаки на Скримов и диагонал на Соколов нашите направиха първи обрат в гейма за 12:11.

При 18:15 за България блокадата отново заработи добре, както беше в първия гейм, а резултатът набъбна до 23:20. От тук до края обаче настъпи необясним срив, смяната с Милушев не даде никакъв резултат и кленовите листа обърнаха до 23:24. До края българите не успяха да си върнат ритъма, а две точки на Гавин Шмит- последната от ас, оформиха крайното 24:26.

Истински срив настъпи за българите в петия гейм, когато Константинов опита да спре устрема на канадците с прекъсвания и обжалване за видеоповторения, но това не даде желания ефект. Показателен е фактът, че Гавин Шмит реализира две от последните три точки с ас и пускане над блокадата.