Двубоят се игра в Порто Алегре на "Ещадио до Бейра Рио".

Водени от изключително активния Матийо Валбуена и Карим Бензема французите буквaлно разбиха непретенциозния си съперник. До тази среща Франция имаше едва една победа в последните си девет срещи в груповата фаза на световни финали, а Хондурас остава без гол в последните си пет мача на Мондиал, предаде Гонг.  

Вижте снимки от мача>>>

Двубоят стартира с опит за атака на Хондурас, но тя бе спряна още в начален стадий. Валбуена напредна и опита да намери Бензема, но до по-сериозна опасност пред вратата на Хондурас не се стигна. По-малко от десет минути по-късно французите отново уцелиха гредата на съперника.

В 16-ата минута след нарушение срещу Матийо Валбуена, той центрира към наказателното поле на Хондурас. Двама футболисти на Франция се разминаха с топката, но тя стигна до Матуиди, който стреля и нацели гредата.

В средата на полувремето страстите се нажежиха леко при спречкване между играчите. Уилсън Паласиос фаулира Пол Погба и го настъпи. Съдията Ричи реагира с жълти картони и за двамата. В самия край на полувремето Уилсън Паласиос фаулира Пол Погба в наказателното поле и съдията отсъди дузпа.

Паласиос получи втори жълт картон и трябваше да напусне играта след последвалия червен картон. Карим Бензема не сгреши и отбеляза за 1:0 за Франция в 45-ата минута.  

Вторият гол за Франция падна в 48-ата минута малко след подновяването на играта. Матийо Валбуена напредна по атаката на Франция. Йоан Кабай центрира в наказателното поле на Хондурас, а Бензема засече топката с левия крак.
Кълбото срещна левия стълб на вратата на Хондурас, след което вратарят Ваядарес не се намеси добре и топката премина голлинията за 2:0 в полза на Франция! Съдията зачете гола, като използва новата система за голлинията. Голът беше записан като автогол на вратаря на Хондурас.

В 55-ата минута Матийо Валбуена стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Хондурас. Минута по-късно пак Валбуена центрира в наказателното поле на Хондурас. Карим Бензема отново остана непокрит и стреля, но вратарят Ваядарес спаси.  

В 65-ата минута Франция имаше възможност да увеличи преднината си, като Патрис Евра подаде към Блейс Матуиди в наказателното поле на Хондурас, но топката мина встрани от стълба.  

Звездата на Франция Карим Бензема покачи на 3:0 в 72-ата минута. Атаките на състезателите водени от Дидие Дешан дадоха резултат, като Бензема засече една отбила се топка и от малък удар реализира второто си попадение в мача.

Бензема бе избран от ФИФА за играч на мача с Хондурас.